PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 26 / ID: 232833)

WHITE - w typie husky szuka mądrego domu

JEGO ŻYCIE SKOŃCZYŁO SIĘ ZANIM NA DOBRE SIĘ ZACZĘŁO. OD SZCZENIAKA W NIEWOLI... POMOCY!
SZUKAMY DOŚWIADCZONEGO DOMU, RÓWNIEŻ TYMCZASOWEGO, JAK I POMOCY FUNDACJI.
White to przepiękny pies wyglądający jak mix husky/owczarka szwajcarskiego, który... od szczenięcia jest za kratami. Jako podrostek został podrzucony pod schronisko, zagłodzony, wypłoszony, mający w oczach ogrom bólu i żalu do człowieka. Gdyby ktoś zapytał nas o najsmutniejszą historię psa w schronisku... Na myśl przychodzi tylko jedno imię - White, Biały.
OFIARA OKRUTNEGO LOSU I LUDZKIEJ BEZMYŚLNOŚCI...
Przez skrajną nieodpowiedzialność ludzi, którym zachciało się prawie rasowego szczeniaczka, White TKWI ZA KRATAMI od zawsze... od szczeniaka... KRATY ODBIERAJĄ MU ŻYCIE.
Start w życie White musiał być straszny, od początku w schronisku bał się własnego cienia, a człowieka traktował jak zło konieczne, najgorszego wroga. Czy to trauma po przemocy, jakiej zaznał od malutkiego, czy to przerażenie schroniskiem, może i jedno i drugie... Nie wiemy. Wiemy za to, że White wpadał w panikę na widok smyczy, a w jeszcze większą panikę, gdy smycz zaplątała mu się między łapkami.
Wiemy też, że nie wolno wtedy pomagać mu się odplątać, White wpada w przerażenie, gdy ktoś się nad nim pochyla i gdy łapie go nagle za kark, i tak, White może wtedy ugryźć, i tak White wymaga pracy. I tak... jego szanse na adopcje są jak szanse na lot w kosmos, pomimo że jest przepięknym, kochającym psem. Bo White, gdy zaufa jest najlepszym przyjacielem swojego opiekuna, cudownym, mądrym i oddanym towarzyszem.
Wolontariuszka, którą raz ugryzł, gdy uczyła go chodzić na smyczy, której panicznie się bał, jest teraz jego bratnią duszą i na jej widok wpada w euforię. Schronisko upokorzyło go i złamało do końca jego piękno, dumę i godność... Tak piękny, dzielny pies... Od zawsze upodlony za kratami. Choć człowiek go skrzywdził i kiedyś panicznie się go bał, White pomimo wszystko pragnie całym sobą jego obecności.
Marzy by być czyimś przyjacielem, druhem...
Bo White... gdy już pozna opiekuna i opiekun uszanuje jego traumatyczną przeszłość i przepracuje z nim lęki, go White odda dla tego opiekuna całego siebie. Czy jest gdzieś osoba, która pokaże temu psu, jak bardzo jest wyjątkowy, a życie nie kończy się na kratach i schroniskowej rutynie.
Czy życie tego pięknego psa ma skończyć się za kratami... Nawet nie chcemy wyobrażać sobie tego momentu, ściska nas w gardle, ale jest to bardzo możliwy scenariusz. Bo kto zechce psa, który wymaga pracy, którego charakter ukształtowało schronisko i straszne dzieciństwo, jakie zgotował mu cZŁOwiek?
Obawiamy się, że nikt... A White stoi za kratami i naiwnie wierzy, że kiedyś przestaną go ograniczać.
White ma ok. 3 lat, waży ok. 30 kg. Pięknie spaceruje. White póki co nie odnajdzie się w mieszkaniu, szukamy jedynie domu z ogrodem. W kojcu jest sam, ale na spacerach przyjaźnie reaguje na inne psy, gdyby miał mieć psie towarzystwo - zapraszamy na spacer zapoznawczy. Bardzo mile widziany również dom tymczasowy, dostanie od nas całkowite wsparcie, by przygotować White do adopcji.
Przebywa w schronisku w woj. łódzkim, ale pomagamy w skoordynowaniu transportu na koszt adoptującego.

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 609 212 748
Jeśli aktualnie nie odbieramy, zostaw proszę SMS z imieniem psa.

Adopcja jest możliwa po procedurze adopcyjnej, czyli wypełnieniu ankiety adopcyjnej i zgodzie na wizytę przed adopcyjną w miejscu gdzie pies miałby zamieszkać.
Dane kontaktowe
waw
Gatunek:Psy
Rasa:mieszaniec
Płeć:on
Imię:WHITE
Wiek:dorosły
Województwo:śląskie
Miasto:Katowice
Data dodania:25.05.2023
Termin ważności:60 dni (do 24.07.2023)
Sterylizacja:tak
Odrobaczenie:tak
Szczepienie:tak
Akceptuje psy:tak
Akceptuje koty:-
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:bez wypuszczania
Dzieci:starsze dzieci
Ogłoszenie wystawił użytkownik Ewa_29
statystyka
Dzisiaj: 05.06.2023 (Monday), 08:04:46 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera