PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 557 / ID: 170653)

TARZAN - niezwykły pies, który uczy się ufać na nowo

Bezdomny pies, który przez wiele lat ludziom nie ufał. Średniej wielkości kundelek o czarnej sierści i złocisto-miodowych oczach. Najbezpieczniej czuł się w swojej budzie wtulony w Myszkę zwaną Perełką. Do dzisiaj to ona dodaje mu otuchy i u niej poszukuje wsparcia. Ale w miarę jak sunia coraz śmielej sobie radzi w obecności ludzi, to i Tarzan nabiera odwagi. Wzięcie smaczka z zaufanej ręki - to niemal codzienność! Na przełomie lata i jesieni 2015 otworzyliśmy w ich życiu nowy rozdział: "spacery". :) Te pierwsze może byłoby lepiej nazwać "wizytami w lesie". ;) Jednak na chwilę obecną widać, że już kilkadziesiąt metrów od bramy schroniska Tarzanek czerpie coraz więcej przyjemności z tych wyjść.

Na pierwsze "wizyty w lesie" trzeba było go wynosić na rękach, ale teraz zachęcony smaczkiem i wyjściem Perełki, sam chętnie wybiega na zewnątrz. Choć dotyk ludzkiej ręki to wciąż dla niego wyzwanie, to bez problemu pozwala założyć sobie szelki. Na początku spaceru, jeśli nie otrzyma wsparcia, to zatacza nerwowe kółka wokół nóg opiekuna. Ale po chwili uspokaja się i coraz pewniej oddaje się węszeniu oraz zaznaczaniu swojej obecności na każdym krzaczku. ;) Czasem, gdy widzi, że Perełka przychodzi się pomiziać, to i on nieśmiało prosi o głaskanie.

Tarzan potrzebuje domu cierpliwego, spokojnego i zrównoważonego. Naszym nieśmiałym marzeniem jest wspólny dom dla Tarzana i Perełki, pełen mądrej miłości i cierpliwego zrozumienia. A realnie? Dla Tarzana na pewno bardzo ważne będzie psie wsparcie w nowym domu. Oparcie w zrównoważonej suczce rezydentce prawdopodobnie ułatwiłoby mu oswajanie z nową, bezpieczną rzeczywistością.

płeć: pies
ur. 2008
wielkość: średni
kastracja: nie

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej: http://kundellos.pl/ankieta-adopcyjna
Dane kontaktowe
wolontariuszka Agnieszka - 504 720 956, dziemidko@wp.pl
wolontariuszka Ola - 605 336 010
wolontariuszka Dorota - dorotabujwid@wp.pl, SMS - 512 309 361
Gatunek:Psy
Rasa:mix
Płeć:on
Imię:TARZAN
Wiek:starszy
Województwo:mazowieckie
Miasto:Warszawa
Data dodania:09.12.2019
Termin ważności:21 dni (do 30.12.2019)
Sterylizacja:-
Odrobaczenie:-
Szczepienie:tak
Akceptuje psy:-
Akceptuje koty:-
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:-
Dzieci:-
Ogłoszenie wystawił użytkownik Schronisko Józefów
statystyka
Dzisiaj: 09.12.2019 (Monday), 15:55:54 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera