PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 32 / ID: 213513)

Staruszka Bunia w końcu chce znaleźć swój dom

Do adopcji na jedynego kota w domu!

Bunia to kotka, która tuła się po świecie już od wielu lat, nie mogąc raz na zawsze znaleźć swojego szczęścia tak na zawsze...

Jej historia zaczęła się ogłoszeniem na słupie, takim papierowym zrobionym przez starszą osobę. Buzia i jej kumpel Ninja mieli dom. Mieszkali z panią, która zmarła. Kotami zajęła się jej przyjaciółka, ale też odeszła w podeszłym wieku. Niestety gdy mieszkanie przejęła rodzina, koty nie weszły w skład tego, co odziedziczyli. Zwierzaki wystawili na ulicę, a tam przed kamiennicą, w której wcześniej mieszkały, dokarmiali je sąsiedzi.

Tu zaczyna się ich historia pod naszą opieką, gdy ogłoszenie znalazła wolontariuszka i zadzwoniła pod wpisany numer. Bunia po krótkim pobycie u nas, znalazła dom. I wydawałoby się, że to koniec tułaczki kociej starowinki. Ale w domu pojawiło się dziecko z silną alergią na kota. Bunia po raz kolejny, z godziny na godzinę, straciła dom. Tym razem jednak nie wróciła na ulicę, umowa w takich przypadkach gwarantuje zwierzakowi powrót pod naszą opiekę.

Dziś Bunia jest około 17-letnią kocią damą. Niezwykle urzekającą swoim charakterem i przywiązaniem do człowieka. Bo to właśnie ciocia jest tym, co w życiu kotka najważniejsze. Bunia stęskniona zagaduje już wtedy, gdy ciocia pojawia się w progu. Jeśli się jej odpowie, opowiada dalej, co działo się w kotkowym życiu w ciągu dnia. Uwielbia być głaskana! Wręcz namolnie wpycha łepek w dłoń i barankuje, miziać kotka można przecież bez końca. Mróży wtedy rozkosznie oczka i wygina się za ruchem ręki. Gdy ciocia usiądzie, Bunia na początku sama ociera się dookoła, a następnie siada gdzieś bliziutko, tak by móc cały czas mieć człowieka obok siebie. Wzięta na ręce mruczy i wylizuje ciocię swoim szorstkim języczkiem.

Zdrowotnie, jak na kota w tym wieku, Bunia nieźle daje sobie radę. Ma jednak podwyższone parametry tarczycowe, walczymy też troszkę z pęcherzem moczowym. Oczywiście o wszystkich kocich "niedoskonałościach" dokładnie poinformujemy przyszły dom, wszystkiego nauczymy, powiemy jak dbać i gdzie znaleźć najlepszą opiekę weterynaryjną.

Na inne koty w domu tymczasowym na razie reaguje bardzo źle, co niestety wiąże się z tym, że mieszkać musi w oddzielnym pokoju. A tam nie ma człowieka tyle na ile potrzebuje i widać, że za tą obecnością bardzo, naprawdę bardzo tęskni. Dlatego Bunia w trybie PILNYM potrzebuje domu. Najlepiej takiego bez innych kotów, gdzie opiekunów będzie mieć tylko dla siebie. I już tak na zawsze...

Umaszczenie: bure
Urodzony: około 2003 r.
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: tak
Testy FelV: ujemne
Testy FIV: ujemne
Sterylizacja: tak
Kuweta: tak
Książeczka zdrowia: tak
Czip: tak
Do domu z dziećmi: tak, starszymi, potrzebuje spokojnego domu
Relacje z kotami: raczej nie akceptuje
Relacje z psami: nie sprawdzono

Więcej zdjęć:
https://www.facebook.com/pg/DTKociaLapka/photos/?tab=album&album_id=920812481443290
Dane kontaktowe
WAŻNE! Zanim skontaktujesz się z nami, zapoznaj się z umową adopcyjną i warunkami adopcji:
http://kocialapka.org.pl/adoptuj/zasady-adopcji

Kontakt w sprawie adopcji:
tel: 505 736 044 lub 505 736 046 (nie odbieramy, gdy jesteśmy w pracy - zostaw SMS), email: dtkocialapka@gmail.com

Możesz również wypełnić ankietę adopcyjną:
http://kocialapka.org.pl/adoptuj/ankieta/

Na ankiety staramy się odpowiadać w ciągu kilku dni. Jednak zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z osobami, które spełniają nasze oczekiwania adopcyjne.
Gatunek:Koty
Rasa:Europejska
Płeć:ona
Imię:Bunia
Wiek:senior
Województwo:mazowieckie
Miasto:Warszawa
Data dodania:27.01.2021
Termin ważności:30 dni (do 26.02.2021)
Sterylizacja:tak
Odrobaczenie:tak
Szczepienie:tak
Akceptuje psy:-
Akceptuje koty:-
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:bez wypuszczania
Dzieci:starsze dzieci
Ogłoszenie wystawił użytkownik dtkocialapka
statystyka
Dzisiaj: 25.02.2021 (Thursday), 13:39:33 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera