PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 568 / ID: 183478)

Perełka - 9 kg urocza , przyjacielska sunia

Perełka jest młodziutką , niedużą , drobnej budowy sunią, na dłuższych łapkach, przez co sprawia wrażenie średniej wielkości psiaka , a waży raptem 9 / 10 kg.
Umaszczenie czarne podpalane, tzn.: w delikatne plamki brązowe w okolicach pyszczka i na łapkach.

Suczka trafiła do przytuliska w Szydłowcu , na początku sierpnia 2018. Porzucona w polach jak dziesiątki suk w naszych okolicach , które przestały być słodziutkimi szczeniakami, dojrzały i dostały cieczki !
Początkowo była zagubiona - bała się człowieka i większych psów. Siedziała wystraszona w budzie . Dzięki pracy wolontariuszy nabrała zaufania do ludzi i nauczyła się chodzić na smyczy.

Z obserwacji jej zachowania wiemy dużo więcej o jej charakterze i temperamencie i zachowaniu - co trzeba DOKŁADNIE przeczytać .

Perełka jest spragniona kontaktu z człowiekiem, lubi zarówno dorosłych jak i dzieci w wieku szkolnym . Uwielbia przytulać się do człowieka.

Jest uległą sunią , nie ma w niej żadnej agresji , jeśli chce się przypodobać to kładzie się na brzuchu i kuli lub kładzie na plecach i pokazuje brzuch/.

Jest bardzo radosną , ENERGICZNĄ sunią - UWIELBIA sie bawić i z człowiekiem i zabawkami i zaczepia często do zabawy , lubi mieć zajęcie min. zabawkami , gryzakami , spacerami i to zajęcie tez jej trzeba zapewnić aby nie psociła .

Jednocześnie z racji że Perełka bardzo często z radości biega jak szalona i zdarza sie jej podgryzać delikatnie za ręce i kostki / uczona jest ze nie wolno / - nie zostanie wydana do domu gdzie są kilku letnie dzieci , bo także z rozpędu moze dziecko niechcący przewrócić chcąc okazać nadmiar czułości .

Uczy się podstawowych komend i coraz lepiej jej idzie, umie chodzić na smyczy / w obroży i szelkach/.

Umie zachowywać czystość przy regularnym wyprowadzaniu na spacery .
Zostawiana sama ogólnie nie niszczy ale zdarza jej się coś pogryźć, powinna mieć zostawiane zabawki , gryzaki.

Perełka jest przyjazna wobec innych psów bez względu na płeć - lepiej dogaduje się z samcami , suki próbuje dominować, ale to kwestia dobrego podejścia i nastawienia i powinno być ok /ale trzeba mieć na uwadze początkowe problemy/.
Jako energiczna sunie nie nadaje się do starszych spokojnych psiaków .
Koty tez toleruje ale niekiedy jeszcze zdarza jej się pogonić - jak kot przyzwyczajony do psów to da sobie z Perełką radę .

W miarę upływu czasu można zauważyć, że próbuje dominować wśród zwierzaków i stara się skupiać na sobie uwagę człowieka, co też trzeba z nią ustalić że wszyscy są na równych prawach.

Tak jak każdy pies adopcyjny potrzebuje czasu na poznanie swoich opiekunów, nowych warunków oraz odnalezienia się w otoczeniu.
Dobry byłby dla niej dom z ogródkiem , ale w bloku także się odnajdzie w aktywnej dawce ruchu i zajęcia / spacerów .

Perełka ma około 1,5 roku , jest odrobaczona , zaszczepiona , wysterylizowana.

Obecnie przebywa w Szydłowcu k. Radomia , ale szuka domu nie tylko w tej okolicy , bo tu adopcje to rzadkość i marne szanse że się doczeka, dlatego ogłaszana jest także na inne miasta.

Fajnie by było aby te psy znajdywały tu pomoc w Szydłowcu , ale jest jak jest i mało co się zmienia , oprócz kolejnych rozmnażanych i potem porzucanych tak jak ONA :(

Więcej informacji o suni, zdjęć / filmików - kontakt :
Kamila 604 322 515
psy.szydlowiec@gmail.com

Adopcja / opieka nad psem - wcześniejszy kontakt , przeprowadzana wizyta przedadopcyjna przez wolontariusza , podpisanie umowy
Dane kontaktowe
Kamila 604 322 515
psy.szydlowiec@gmail.com
Gatunek:Psy
Rasa:kundelek
Płeć:ona
Imię:Perełka
Wiek:młody
Województwo:mazowieckie
Miasto:Warszawa
Data dodania:23.03.2019
Termin ważności:21 dni (do 13.04.2019)
Sterylizacja:tak
Odrobaczenie:tak
Szczepienie:tak
Akceptuje psy:tak
Akceptuje koty:tak
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:-
Dzieci:starsze dzieci
Ogłoszenie wystawił użytkownik bezdomniaki2014
statystyka
Dzisiaj: 24.03.2019 (Sunday), 21:05:15 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera