PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 263 / ID: 216340)

PUSIA - piękna sunia owczarka niemieckiego wyrzucona jak śmieć

UWAGA! Ogłoszenie jest przeterminowane.
Termin ważności upłynął w dniu 04.07.2021, jednak ogłoszenie może być nadal aktualne. Aby uzyskać szczegółowe informacje, proszę skontaktować się z ogłoszeniodawcą.
WRZUCONA PRZEZ SWOJĄ "RODZINĘ" DO SCHRONISKOWEGO KOJCA JAK ZBĘDNY ŚMIEĆ...

OWCZARKA PUSIA- OFIARA LUDZKIEJ BEZMYŚLNOŚCI I BEZDUSZNOŚCI.

Pamiętam dzień, gdy poznałam moją ludzką rodzinę. Byłam wtedy małą, puchatą kuleczką, "prezentem" dla dziecka. Wszyscy się mną zachwycali, chwalili sąsiadom swoim nowym "nabytkiem"- pięknym owczarkiem.

Z biegiem czasu już przestało być tak miło. Urosłam, chciałam się bawić, brykać, psocić, wyrosłam na dużego owczarka, który już nie podobał się małemu ludzkiemu przyjacielowi tak jak mała puchata kuleczka... Coraz częściej słyszałam krzyki, poddawano mnie tresurze, której się bałam i sprzeciwiałam. Jestem dziewczyną z charakterem, poszłabym za moimi ludźmi w ogień, byle byli dla mnie dobrzy. Jednak oni nie byli.

Pamiętam ten poranek, gdy mój Pan zagonił mnie do samochodu. Myślałam, że jedziemy na wycieczkę, ale w pewnym momencie dziwnie wydało mi się j coraz głośniejsze i wyraźniejsze szczekanie dziesiątków innych psów. Zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie głosy zamieniały się w wycie i rozpaczliwy płacz. Zobaczyłam mury, kraty i setki smutnych, psich oczu... Nie chciałam wysiąść z auta, uginały się pode mną łapki, tak bardzo się bałam, trzęsłam ze strachu... Mój Pan oddał mnie z uśmiechem na ustach, nawet się za mną nie obejrzał... MOJE ŻYCIE ZANIM NA DOBRE SIĘ ZACZĘŁO, SKOŃCZYŁO SIĘ ZA BRAMĄ SCHRONISKA...

Pusia to jeszcze niemal psie dziecko, około 1,5 roczna sunia. Według zapewnień "właściciela", który skazał ją na schronisko, jest to owczarek niemiecki.

Została oddana z powodu niedogadywania się z dzieckiem... Okazała się zbyt żywiołowa i duża... Brak wyobraźni człowieka znowu okazał się przyczyną tragedii psa.

Pusia strasznie przeżyła zamknięcie za schroniskowymi kratami. Całymi dniami nie wychodziła z budy, nie reagowała na żadną próbę kontaktu, a jeśli już, to tylko cicho warczała. Popadła w apatię i depresję.

Otuchy dodał jej kolega dobrany jej do pary, ale Pusia tak bardzo przywiązała się do niego, że nie chce nikogo wpuścić do kojca. Wyszła z niej natura obrońcy, głośno szczeka, gdy człowiek zbliża się do jej terytorium, denerwuje się. Nie dziwi nas to wcale, człowiek nie ma prawa kojarzyć jej się z niczym dobrym, po tym jaką krzywdę jej wyrządził.

Pusia podejmuje współpracę z człowiekiem, jedynie z pomocą smaczków. Staramy się ją przekonywać do ludzi, ale wiemy, że w schroniskowych warunkach będzie to ciężka praca, trwająca długie miesiące, a może nawet lata... Pusia to wrażliwa, skrzywdzona sunia, nie ma tyle czasu, nie może czekać.

Dla Pusi jedynym ratunkiem jest ktoś, kto ma doświadczenie w pracy z psami, najlepiej znający rasę i możliwości młodego owczarka, którego wychowanie zaniedbano i by pozbyć się "problemu" oddano do schroniska. Szukamy osoby, która nie przestraszy się groźnego obszczekiwania Pusi i początkowego braku zaufania. Kogoś, kto będzie wiedział jak jej zaufanie odbudować i uratować to biedne, psie dziecko od koszmaru, w jakim się znalazło.

Pusia ma ok. 1,5 roku, waży ok. 35kg.
Mieszka w kojcu z mniejszym od siebie samcem, są zgodni.
Pusia na ten moment nie spaceruje, nie wiemy jak radzi sobie na smyczy, dlatego szukamy dla niej domu z ogrodem.
Za propozycje zrobienia z niej żywego alarmu, łańcucha czy więziennego kojca dziękujemy, Pusia już przeżyła w życiu koszmar, nie może przeżyć kolejnego.

Kontakt w sprawie adopcji/ domu tymczasowego: 513 081 478

Obowiązuje ankieta, wizyta przedadopcyjna, podpisanie umowy adopcji psa. Psy wydajemy tylko do mieszkania z człowiekiem w domu lub mieszkaniu, nigdy do budy, kojca bądź na łańcuch. Zastrzegamy sobie prawo wyboru najlepszego domu dla psa.
Dane kontaktowe
513 081 478
Gatunek:Psy
Rasa:owczarek niemiecki
Płeć:ona
Imię:Pusia
Wiek:młody
Województwo:dolnośląskie
Miasto:Wrocław
Data dodania:05.05.2021
Termin ważności:60 dni (do 04.07.2021)
Sterylizacja:tak
Odrobaczenie:tak
Szczepienie:tak
Akceptuje psy:tak
Akceptuje koty:-
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:wypuszczany do ogródka
Dzieci:starsze dzieci
Ogłoszenie wystawił użytkownik Renata.K
statystyka
Dzisiaj: 21.05.2022 (Saturday), 07:08:30 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera