PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 183 / ID: 223647)

Oddany do schroniska psiak Marmur

Marmur to niespełna dwuletni, łagodny, wesoły pies wpatrzony w ludzi, jak w obrazek. Marmur jest również przyjaźnie nastawiony do innych psów, toleruje koty, słucha się na spacerach i ładnie chodzi na smyczy. Do tego młody, śliczny i pełen energii. Idealny pies dla rodziny lubiącej aktywnie spędzać wolny czas.
Wydawałoby się, pies idealny.
Dlaczego więc wrócił do schroniska po trzech miesiącach od adopcji?
Z tego co zostało nam przekazane głównym powodem jest jego lęk separacyjny i niszczenie przez niego rzeczy pod nieobecność domowników.
Marmurek, zostawiony sam w domu, wył, szczekał i niszczył z rozpaczy. Marmur potrafi otworzyć drzwi, z klamką i bez klamki, a zamknięty w klatce kenelowej, wył i szczekał.
Była jednorazowa porada u behawiorysty, stąd ta klatka kennelowa, która jak widać, nie na wiele się zdała.
Przed adopcją sprawdzaliśmy dom, który oddał Marmurka, był spacer zapoznawczy i rozmowy w schronisku, jak również kontakt po adopcji, wszystko było w jak najlepszym porządku, rodzina też przez trzy miesiące nie zgłaszała żadnych problemów. A tu nagle z dnia na dzień informacja ze pies wraca do schroniska.
Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie zachowywał się pies w domu, i czy ludzie naprawdę będą z psem pracować.
Widać ludzi, którzy adoptowali Marmurka, przerosła sytuacja i oddali go z powrotem do schroniska.
Dla Marmurka szukamy domu, który w razie problemów będzie naprawdę gotów pracować z psem we współpracy z behawiorystą, by nie powtórzyć błędów poprzedniego domu.
Powinien być to dom, w którym większość czasu ktoś jest.
Idealny byłby dom z dobrze zabezpieczonym ogrodem, ponieważ Marmur potrafi skakać przez ogrodzenie.
Trzeba też popracować nad czystością, ponieważ z tego co mówili poprzedni opiekunowie Marmurkowi nadal zdarza się załatwić w domu.
Piszemy to, co zostało nam przekazane przez były dom Marmurka, mówimy o problemach które mogą się pojawić i określamy jaki dom byłby dla niego najlepszy, po to, by decyzja o jego adopcji była przemyślana i żeby dom był gotowy na pracę z psem. Wtedy mamy jakąś nadzieję, że Marmurek więcej do nas nie wróci. Jest nam zawsze bardzo smutno i przykro, gdy tak się dzieje, widzimy, w jaki stanie są psy zwrócone z adopcji. One nie rozumieją dlaczego ludzie, których pokochali całym sercem, znikają, a one znów trafiają do miejsca, w którym nie ma ich człowieka.
Marmurek jest naprawdę wspaniałym, bardzo ufnym i oddanym psem. Mamy nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy mu pomogą i dzięki nim Marmurek już na zawsze będzie miał swój dom.
Przebywa w schronisku we Wróblinie Głogowskim.
Dane kontaktowe
Kontakt w sprawie adopcji: Ania (wolontariusz) 605 102 979
Gatunek:Psy
Rasa:
Płeć:on
Imię:
Wiek:dorosły
Województwo:dolnośląskie
Miasto:Głogów
Data dodania:14.05.2022
Termin ważności:60 dni (do 13.07.2022)
Sterylizacja:-
Odrobaczenie:-
Szczepienie:-
Akceptuje psy:-
Akceptuje koty:-
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:-
Dzieci:-
Ogłoszenie wystawił użytkownik anaka114
statystyka
Dzisiaj: 21.05.2022 (Saturday), 06:59:14 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera