PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 486 / ID: 178030)

Niedowidzący Tulipan czeka na odrobinę miłości

Tulipan zamieszkuje Wioskę Psów, zaprzyjaźniony hotelik, gdzie pod stałą opieką weterynarza czeka na kogoś, kto zapragnie mieć właśnie jego za przyjaciela na dobre i na złe.

Jest to młody, pełen energii pies, który niestety nie może korzystać z uroków życia w pełni, ponieważ widzi tylko w około 30%. Nie jest to dużo, ale Tulipan nie ma przez swoje kalectwo problemów z przystosowaniem się do warunków i doskonale dogaduje się z innymi psami, bawi się, biega. To, że pies ma problemy ze wzrokiem można zaobserwować głownie podczas spacerów- nie jest do końca pewny otoczenia.

Tulipan jednak przepięknie chodzi na smyczy, słucha poleceń przewodnika, kocha ludzi i ufa im, kocha też swoich czworonożnych braci. Ma znaczny deficyt widzenia, ale nie przeszkadza mu to choćby bezbłędnie odgadywać, gdzie turla się piłka, którą uwielbia się bawić ;) Radzi sobie wyśmienicie.

Ze względu na jego niepełnosprawność, bardzo wskazany będzie dla niego dom innym psem (psami), taki pies potrzebuje swojego stada bardziej niż zupełnie zdrowy. Niestety, mamy też gorszą wiadomość - raczej nigdy nie będzie widział w pełni. W tej chwili oczka wciąż są pod obserwacją weterynarzy.
Niedawno okazało się, że Tulipan ma moczówkę prostą. Niestety, wymaga ona leczenia do końca życia, jednak czekamy na pojawienie się efektów leczenia, mamy nadzieję, że będą one pozytywne, a choroba nie odbierze mu chęci do zabawy z innymi podopiecznymi hoteliku. Moczówka nie przekreśla Tulipana jako kandydata do adopcji, a jego leczenie prawdopodobnie nie będzie drogie i uciążliwe dla przyszłego opiekuna.

Tulipanek jest kochanym psem, uwielbia ludzi i pieszczoty. Opiekunka z hoteliku jest z niego bardzo dumna, gdyż wspaniale odnajduje się w nowym otoczeniu, z reguły nie sprawia problemów.

Tulipan ma jedną tylko wadę - nie do końca radzi sobie z utrzymaniem czystości, dlatego jak najbardziej wskazany jest dom z ogrodem. Psiak nie nadaje się na przykład do bloku. Jedna jedyna wada, a zalet bez liku :)Kto pokocha Tulipana?

Chcemy znaleźć Tulipanowi dom najlepszy z możliwych, dlatego osoby zainteresowane adopcją będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej. Zastrzegamy sobie prawo wyboru domu. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.

NIE WYDAJEMY PSÓW DO BUDY I NA ŁAŃCUCH !

Zwierzę nie jest rzeczą. Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Psa nigdy nie można porzucić. Żaden wyjazd, kłótnia w rodzinie, narodziny dziecka czy przeprowadzka nie zwalniają nas z człowieczeństwa.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zgoda na wizytę przed i po adopcyjną.
Dane kontaktowe
517045795
piesnazakrecie@o2.pl
Gatunek:Psy
Rasa:Kundelek
Płeć:on
Imię:Tulipan
Wiek:dorosły
Województwo:mazowieckie
Miasto:Warszawa
Data dodania:13.01.2019
Termin ważności:7 dni (do 20.01.2019)
Sterylizacja:tak
Odrobaczenie:tak
Szczepienie:tak
Akceptuje psy:-
Akceptuje koty:-
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:-
Dzieci:-
Ogłoszenie wystawił użytkownik piesnazakrecie
statystyka
Dzisiaj: 16.01.2019 (Wednesday), 03:41:18 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera