PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 90 / ID: 230676)

MIKRUSEK - 2-letni, piękny pies w typie azjaty do adopcji

POWIEDZ MI, PIĘKNY PIESKU... JAK TY TU TRAFIŁEŚ? JAK MOŻNA WYRZUCIĆ NA ULICĘ I ZAGŁODZIĆ TAK PIĘKNY SKARB JAK TY, PIESKU... JAK?
POMOCY DLA MIKRUSKA W TYPIE AZJATY - OWCZARKA ŚRODKOWOAZJATYCKIEGO. WYRZUCONY NA ULICĘ W STANIE ZAGŁODZENIA... ŚMIERTELNIE WYSTRASZONY MŁODZIAK ZA KRATAMI. JEGO WIDOK ZŁAMAŁ NASZE SERCA.
Mikrusek (imię oczywiście dość przekorne)... to młodziutki, majestatycznie piękny, dostojnej budowy, około 2-letni piesek w typie azjaty. Trafił do schroniska JAKO ŻYWY SZKIELET... Ledwo trzymał się na łapach, można było policzyć każde żebro... Nie rozumiemy, jak można tak zaniedbać młodego, pięknego psa, a później bezdusznie porzucić i skazać na cierpienie w schronisku. Mikrusek gdy trafił do schroniska był śmiertelnie przerażony, całymi dniami zaszywał się w budzie, nie chciał mieć z nikim kontaktu, pomimo zagłodzenia bał się nawet jeść, załatwiać... Jedynym słowem DRAMAT. WIDOK TAK PIĘKNEGO... DUMNEGO DOSTOJNEGO.
PSA W TAK STRASZYM STANIE PSYCHICZNYM I FIZYCZNYM BYŁ ZATRWAŻAJĄCY.
Widzieliśmy już wiele... Ale widok załamanego i upokorzonego Mikrusa za kratami na długo pozostanie w naszych najgorszych snach.
Pomalutku, małymi krokami ten przepiękny pies otwiera się już na świat, zaczyna pierwsze spacery.
Nadal jednak chwilami bardzo BOI SIĘ CZŁOWIEKA. Naprawdę, nie chcemy nawet myśleć, jak go traktowano, skoro tak bardzo boi się uniesionej ręki, podniesionego głosu, nagłych ruchów...
Gdy się go głaszcze, jest tak zaskoczony, jakby nigdy nikt go nie dotykał, nie pomiział, nie pogłaskał...
Wszystko jest dla tego pięknego młodzieńca nowe, nieznane, budzące strach i niepokój.
Opiekun Mikruska musiałby wykazać się empatią, cierpliwością i zrozumieniem, że piesio przeszedł już wiele i nie były to dobre przeżycia... Że zanim zaufa człowiekowi i otworzy się na niego, będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać, by Mikrusek poczuł się w końcu, pewnie po raz pierwszy w życiu, bezpiecznie.. i mógł być psem, jakim powinien i zasługuje - młodym, beztroskim, kochanym...
Mikrusek ma ok. 2 lat, waży ok. 35 kg, jest nadal wychudzony, powinien przybrać na wadze, ale schroniskowy stres temu nie sprzyja.
W kojcu mieszka sam, zalecamy wcześniejsze zapoznanie, jeśli miałby zamieszkać z innym psem. Spaceruje na smyczy, choć wymaga jeszcze przyuczenia, bo chwilami się zacina i obawia. Niestety, nie znamy jego reakcji na koty.
Przebywa w schronisku w woj. łódzkim, ale w razie potrzeby pomagamy skoordynować transport.

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 666 296 853
Jeśli aktualnie nie odbieramy, zostaw proszę SMS z imieniem pieska.

Adopcja jest możliwa po procedurze adopcyjnej, czyli wypełnieniu ankiety adopcyjnej i zgodzie na wizytę przedadopcyjną.
Dane kontaktowe
859
Gatunek:Gady
Rasa:mieszaniec
Płeć:on
Imię:MIKRUSEK
Wiek:dorosły
Województwo:śląskie
Miasto:Katowice
Data dodania:07.02.2023
Termin ważności:60 dni (do 08.04.2023)
Sterylizacja:tak
Odrobaczenie:tak
Szczepienie:tak
Akceptuje psy:tak
Akceptuje koty:-
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:bez wypuszczania
Dzieci:starsze dzieci
Ogłoszenie wystawił użytkownik Ewa_29
statystyka
Dzisiaj: 26.03.2023 (Sunday), 07:59:29 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera