PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 55 / ID: 232832)

MICHAŚ - przerażony schroniskiem psiak w typie flata szuka domu

ZAMKNIĘCIE W SCHRONISKU GO WYKAŃCZA!
Michaś w typie goldena/flata to "doskonały" przykład tego, jak można upodlić psa.
JEGO NĘDZNE ŻYCIE BYŁO I NADAL JEST PASMEM CIERPIENIA I UPOKORZENIA...
Mam tylko jedno marzenie, Ciociu! Chciałbym żyć normalnie... i poznać dobrego człowieka... Ale nie wiem, czy go doczekam, bo nie daję sobie tutaj rady.
NAJPIERW ŁAŃCUCH I MÓJ ZŁY "PAN"... I TA SAMOTNOŚĆ I STRACH.
A teraz w kojcu stres, frustracja, rozpacz... Biegam w kółko, tak jakbym nadal stał na łańcuchu. Tak jakbym za wszelką cenę próbował uciec z tego strasznego więzienia.
Michaś... Trafił do schroniska wychudzony z "ozdobą" w postaci łańcucha na szyi. Nigdy nie zapomnimy momentu, gdy Michaś wszedł do schroniska... Na trzęsących się jak galareta łapkach, z przerażeniem w oczach, ze strachu zwymiotował.
TEN WIDOK ŚNI NAM SIĘ PO NOCACH...
Michaś miał ciężkie życie, a teraz trafił z deszczu pod rynnę. Jest sfrustrowany zamknięciem w kojcu, całymi dniami biega w kółko, popiskuje, targają nim straszne emocje i nerwy. Piesek nie ma ogonka, możliwe że tak go wygryzał biegając za nim z frustracji na łańcuchu, że aż musiał go stracić.
Michaś strasznie przeżywa schroniskową rzeczywistość. Gdy piesek opuści kojec, zmienia się nie do poznania, uwielbia kontakt z ludźmi, spacery, pieszczoty, z powrotem do jego "więzienia" trzeba zaciągać go siłą, i znowu jest frustracja, rozpacz i stereotypia, na którą cierpi wiele schroniskowych i łańcuchowych psów... Tych najbardziej wrażliwych, delikatnych, tych które sobie po prostu nie radzą.
Michaś w stosunku do człowieka jest fantastyczny, dał się nam poznać jako pies cudownie delikatny, wrażliwy, spokojny. Piesio potrzebuje czasu, by zaufać, wtedy w pełni się otwiera, jest naprawdę kochanym stworzeniem. Tym bardziej jesteśmy wściekli, jak można było tak delikatnego psa skazać na łańcuch, a na dobitkę poniewierkę na ulicy. Ten pies nie obroniłby nikogo... nie mamy pojęcia w jakim celu można zniewalać tak poczciwą istotkę na łańcuchu. TO PODŁE I NIELUDZKIE.
Mamy wrażenie, że to w schronisku pierwszy raz ktoś go pogłaskał, podrapał za uszkiem, powiedział dobre słowo. Michaś był zszokowany każdym takim gestem... jakby nie wierzył, że to właśnie go spotyka, że na to zasługuje, że człowiek może traktować go z miłością i szacunkiem.
Sami widzicie na filmie, że Michaś zupełnie nie radzi sobie w zamknięciu, każda minuta za kratami jest dla niego ogromną traumą i cierpieniem, i psychicznym i fizycznym. On musi znaleźć dom, odzyskać godność, którą mu odebrano już na starcie jego życia.
Michaś ma ok. 3 lat, jest średniej wielkości, waży ok. 20 kg. Dopiero zaczyna spacerować na smyczy, ale świetnie sobie radzi, sądzimy, że odnajdzie się zarówno w domu, jak i w mieszkaniu w spokojnej okolicy.
Mieszka w kojcu z samcem o swojej wielkości, są zgodni, podejrzewamy że Michaś może mieć psie "rodzeństwo". Niestety, nie znamy jego stosunku do kotów i nie mamy możliwości sprawdzenia.
Przebywa w schronisku w woj. łódzkim, ale pomagamy skoordynować transport na koszt przyszłego opiekuna. Możliwa jest adopcja zagraniczna.

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 609 212 748
Jeśli aktualnie nie odbieramy, zostaw proszę SMS z imieniem pieska.

Adopcja jest możliwa po procedurze adopcyjnej, czyli wypełnieniu ankiety adopcyjnej i zgodzie na wizytę przedadopcyjną w miejscu gdzie pies miałby zamieszkać.
Nie wydamy Michasia do zamknięcia w kojcu czy na łańcuch - gdyby dla kogoś nie było to już oczywiste.
Dane kontaktowe
asa
Gatunek:Psy
Rasa:mieszaniec
Płeć:on
Imię:MICHAŚ
Wiek:dorosły
Województwo:śląskie
Miasto:Katowice
Data dodania:25.05.2023
Termin ważności:60 dni (do 24.07.2023)
Sterylizacja:tak
Odrobaczenie:tak
Szczepienie:tak
Akceptuje psy:tak
Akceptuje koty:-
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:bez wypuszczania
Dzieci:starsze dzieci
Ogłoszenie wystawił użytkownik Ewa_29
statystyka
Dzisiaj: 05.06.2023 (Monday), 08:22:50 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera