PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 2,674 / ID: 53683)

Fundacja poszukuje domów tymczasowych!

UWAGA! Ogłoszenie jest przeterminowane.
Termin ważności upłynął w dniu 24.01.2019, jednak ogłoszenie może być nadal aktualne. Aby uzyskać szczegółowe informacje, proszę skontaktować się z ogłoszeniodawcą.
Wolontariat w postaci DT to idealna opcja dla tych, którzy chcieliby spróbować realnej opieki nad zwierzęciem, a boją się stałego zobowiązania.

Bardzo często dom tymczasowy jest jedynym ratunkiem dla psa lub kota - fundacje są stale przepełnione, potrzebujących jest o wiele więcej niż miejsc, często po prostu nie ma już żadnych możliwości żeby przyjąć - uratować! - kolejnego zwierzaka.

Nie raz sami bezradnie rozkładaliśmy ręce...

CO TO JEST DOM TYMCZASOWY?

Termin ten przyjął się jako określenie "rodziny zastępczej" dla zwierząt. Jest to rodzaj wolontariatu, dzięki któremu podopieczni mogą w domowych warunkach, bezpiecznie oczekiwać na adopcję.

W domu tymczasowym zwierzak jest przygotowywany do adopcji pod wszystkimi względami, zgodnie z potrzebą: leczony, odkarmiany, socjalizowany. Otrzymuje niezbędną opiekę weterynaryjną.
Pies czy kot z takiego domu trafia do adopcji zadbany, zdrowy, czysty, przyzwyczajony do domowego ogniska, z aktualną książeczką zdrowia. Opiekun zna jego charakter, potrzeby, predyspozycje, co ułatwia znalezienie odpowiedniego właściciela.

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?

Opiekun tymczasowy otrzyma od nas karmę i akcesoria potrzebne do opieki nad danym zwierzęciem, a także wszystkie niezbędne instrukcje.
Ewentualne koszty leczenia i utrzymania pokrywa fundacja. Oczywiście bardzo mile widziane jest zwolnienie nas z finansowania tej opieki - to też dla fundacji ogromna pomoc ;)

Podpisujemy umowę o opiece tymczasowej, a zwierzę oficjalnie pozostaje pod opieką fundacji i jako takie jest ogłaszane.

Trzeba się liczyć z tym, że adopcja może potrwać kilka tygodni, lub nawet wiele miesięcy.
Rozstanie może być trudne, jednak po znalezieniu odpowiedniego domu, satysfakcja i radość z uratowania zwierzaka jest nie do porównania z niczym innym! Gorąco zachęcamy do tej formy pomocy każdego, kto ma odrobinę czasu i miejsca na uratowanie zwierzaka.
Nasza fundacja nie prowadzi schroniska dlatego współpraca z domami tymczasowymi jest niezbędnym warunkiem naszej działalności! Bez tego po prostu nie moglibyśmy funkcjonować i pomagać.
Dane kontaktowe
502311695 lub fundacja@szara-przystan.pl
Gatunek:Inny
Rasa:
Płeć:ona
Imię:
Wiek:bardzo młody
Województwo:śląskie
Miasto:gliwice
Data dodania:25.11.2018
Termin ważności:60 dni (do 24.01.2019)
Sterylizacja:-
Odrobaczenie:-
Szczepienie:-
Akceptuje psy:-
Akceptuje koty:-
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:-
Dzieci:-
Ogłoszenie wystawił użytkownik Szara_Przystan
statystyka
Dzisiaj: 19.08.2019 (Monday), 21:31:08 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera