PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 648 / ID: 219643)

Drobniutka Nelly szuka kochającego domu!

Chcielibyśmy przedstawić Wam właśnie taką historię, której główną bohaterką jest nasza nowa podopieczna Nelly - psia staruszka, świadomie skazana przez ludzi na samotną tułaczkę. Nasza wolontariuszka Paulina wracając w weekend z pracy na wiejskiej drodze zobaczyła tę drobną czarną sunieczkę. Zataczała się i wyglądała jakby potrącił ją samochód, więc Paulina wzięła ją na ręce i pytała w najbliższych domostwach czy ktoś kojarzy psinkę. Okazało się, że tak jak nasz podopieczny Lisek, sunia nie miała nad sobą opieki, a była jedynie dokarmiana przez pracowników lokalnej firmy. Zostawała jednak zdana sama na siebie kiedy pracownicy jechali do domów i tułała się bezdomna po wsi. Ludzie wiedzieli o suni, ale nie angażowali się w zapewnienie jej opieki.

Paulina nie zostawiła suni bez pomocy i zabrała ją do weterynarza, aby sprawdzić jej stan i ewentualne obrażenia. Sunia na szczęście była cała, a wspaniały i niezwykle empatyczny Pan doktor z przychodni Witolińska w Warszawie zrobił suni nieodpłatnie wstępne USG ze względu na powiększony obrys brzucha suni. Wykluczyliśmy ciążę, ropomacicze oraz płyn w jamie brzusznej. Sunia mogła więc odpocząć pod obserwacją Pauliny.

Nelly zaniesiona w końcu do ciepłego domku od razu zasnęła. Przespała bez przerwy 12 godzin. Była bardzo słabiutka, nadal było jej ciężko ustać na nóżkach, ale z dnia na dzień jej stan się poprawiał a w psią emerytkę zaczynało wstępować coraz więcej życia.

Miała też coraz więcej zaufania do nowej opiekunki i jej suni rezydentki. Zaczęła sama podchodzić i prosić o uwagę i dotyk. Na spacerach po kilku dniach przywykła też do szelek i smyczy i zapuszczała się na coraz dłuższe przechadzki. Po tygodniu zaczęła nawet biegać i radośnie podszczekiwać!

Aktualnie Nelly spędza wakacje na działce gdzie opiekunki urządzają jej psie sanatorium, gdzie sunia odżywa i nabiera sił.

Badania krwi Nelly ujawniły anemię i podwyższone wskaźniki wątrobowe, jednak jest szansa na stabilizację po odpowiednim odżywieniu suni. Czekają ją jednak szczepienia ochronne, wizyta u kardiologa oraz kontrolne USG na którym zobaczymy w jakim stanie jest wątroba.

Najważniejsze na razie jest to, że staruszka nie tuła się już po ulicy i w końcu jest bezpieczna! Może w spokoju czekać u nas na wspaniały dom, który pokocha starowinkę i zapewni jej psią emeryturę, na którą Nelly zasługuje.

Nelly jest drobniutka, waży 9,5 kg i została oceniona wstępnie na około 14 lat. Jest wspaniałą sunią, która bardzo szybko uczy się odzyskiwać zaufanie do człowieka.

Osoby zainteresowane poznaniem Nelly będziemy prosili w pierwszej kolejności o wypełnienie krótkiej ankiety, a następnie umówimy się na zapoznanie z psiakiem. Przy adopcji obowiązuje umowa adopcyjna oraz zgoda na wizytę przed i poadopcyjną.

Nie wydajemy psów do budy i na łańcuch.
Dane kontaktowe
607288895
piesnazakrecie@o2.pl
Gatunek:Psy
Rasa:kundelek
Płeć:ona
Imię:Nelly
Wiek:senior
Województwo:mazowieckie
Miasto:Warszawa
Data dodania:23.01.2022
Termin ważności:7 dni (do 30.01.2022)
Sterylizacja:-
Odrobaczenie:-
Szczepienie:-
Akceptuje psy:-
Akceptuje koty:-
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:-
Dzieci:-
Ogłoszenie wystawił użytkownik piesnazakrecie
statystyka
Dzisiaj: 26.01.2022 (Wednesday), 18:12:02 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera