PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 55 / ID: 235392)

DROBIK - mały, przerażony schroniskiem psiak błaga o dom!

UWAGA! Ogłoszenie jest przeterminowane.
Termin ważności upłynął w dniu 25.11.2023, jednak ogłoszenie może być nadal aktualne. Aby uzyskać szczegółowe informacje, proszę skontaktować się z ogłoszeniodawcą.
DROBIK SIĘ PODDAŁ! W JEGO MAŁYM CIAŁKU ZGASŁA OSTATNIA ISKIERKA NADZIEI...
W schronisku jego dni są policzone... To, w jakim stanie go dziś zastaliśmy, doprowadziło nas do łez.
Wcześniej radosny, żywotny, spragniony ruchu i spacerków... Dziś zrezygnowany, smutny, bez nadziei na lepsze jutro... Dopadła go apatia, to wygląda jak psia depresja, ta zima go wykończyła.
Patrzy tępo przez siebie, jakby już za tęczowy most... Ten pies umiera kolejny rok za kratami, z samotności, z braku człowieka, z braku wolności.
JAK TO MOŻLIWE, ŻE NIKT GO NIE CHCE?
To takie piękne małe psiątko, wygląda jak miniaturka berneńczyka. Fakt, jest nieufny w pierwszym kontakcie... Fakt, nie lubi dotyku w okolicy szyi... Fakt, ma prawo do nieufności, bo trafił do schroniska z kawałkiem sznurka wyrośniętym w szyję, dlatego to miejsce jest dla niego niczym bolesne znamię przypominające o strasznej przeszłości.
PRZEGRAŁEM WSZYSTKO... NĘDZNIE ŻYCIE ZA MNĄI NĘDZNA ŚMIERĆ PRZEDE MNĄ... A TO, ŻE CIĘ KOCHAM CZŁOWIEKU, NIC DLA CIEBIE NIE ZNACZY?
Więc po co mam żyć? Jeśli żyć chciałem tylko dla Ciebie, ale Ty mnie nie chcesz?
Drobik - młody, lecz doświadczony ciężkim życiem, około 5-letni, niewielki piesek trafił do schroniska z ulicy z wyrośniętym w szyję kawałkiem sznurka. Nie chcemy oceniać domu ale... doskonale wie, co to głód, łańcuch, przeszywający mróz i niemiłosierny upał...
Do schroniska trafił potwornie chudy, zaniedbany, brudny, kompletnie nie ufając ludziom. W schronisku docenił zwłaszcza towarzystwo jednej z opiekunek, starszej osoby, ale i w młodych na ten moment jest zakochany i łaknie kontaktu z każdym człowiekiem, jest mu potrzebny niczym tlen... Bez niego ten biedny malec traci wolę życia. Drobik, niestety, nadal jeszcze boi się ludzkiej ręki, ale jak zaufa to już na zawsze.
Drobik to niewielki około 10-12 kg, ok. 5-letni piesek. W nowym domu powinien być raczej jedynakiem, ewentualnie być może zgodzi się z większą przyjazną suczką, która nie da sobie wejść na głowę i podporządkuje sobie malucha. Jest po kastracji. Spaceruje na smyczy, powinien odnaleźć się zarówno w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu, lecz w bardzo spokojnej okolicy. nie znamy jego stosunku do kotów.
Nie przepada za zabiegami pielęgnacyjnymi i weterynaryjnymi, jednej z wolontariuszek pozwala na wszystko... lecz cała reszta korzysta z kagańca i tak też powinien (przynajmniej początkowo) nowy opiekun.
Przebywa obecnie w schronisku w woj. łódzkim. Pomagamy w skoordynowaniu transportu.

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji/ domu tymczasowego: 609 212 748
Jeśli aktualnie nie odbieramy, zostaw proszę SMS z imieniem pieska.
Dane kontaktowe
asa
Gatunek:Psy
Rasa:mieszaniec
Płeć:on
Imię:DROBIK
Wiek:dorosły
Województwo:łódzkie
Miasto:Łódź
Data dodania:26.09.2023
Termin ważności:60 dni (do 25.11.2023)
Sterylizacja:tak
Odrobaczenie:tak
Szczepienie:tak
Akceptuje psy:tak
Akceptuje koty:-
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:bez wypuszczania
Dzieci:starsze dzieci
Ogłoszenie wystawił użytkownik Ewa_29
statystyka
Dzisiaj: 03.12.2023 (Sunday), 21:24:32 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera