PrzygarnijZwierzaka.pl - Kanały RSS
(Odsłon: 579 / ID: 202658)

Bigos szuka domu

BIGOS SZUKA DOMU
Cóż można napisać o Bigosie cóż napisać, pomijając jego urodę... Jest po prostu świetnym psem.
Wita znajomych mu ludzi z wielką radością, wylewnie okazuje emocje. Człowiek jest dla niego równie ważny, co psi przyjaciele. Bigos potrafi ładnie siadać i na zawołanie przychodzi. Trzeba być w stosunku do niego wyrozumiałym i spokojnym. Przy łagodnym a zarazem konsekwentnym traktowaniu ma szansę być fantastycznym kompanem. Świetnie się z nim biega(chociaż trzeba mu dać ok 20 minut na powęszenie, a potem już można biec). Kto więc lubi wycieczki do parku, do lasu...Bigos jako towarzysz bdzie znakomity.
Uwielbia węszyć, kopać dziury, biegać po łąkach-to jego żywioł. Ale zarazem za chwilkę podbiega, sprawdza czy jego człowiek jest w pobliżu. Kładzie się pod nogami, tarza w trawie.

Wiemy co go stresuje i z czym sobie nie radzi. Hałas, miasto, przejeżdżający blisko samochód, za dużo bodźców na raz. To Bigosa spina, powoduje u niego chęć ucieczki, panikę i ogromny stres. Z tego trzeba sobie zdawać sprawę , że taki jest i już. I to już pewnie się za dużo nie zmieni. Na pewno nie mógłby zamieszkać w centrum miasta, bo miałby problem z przejściem wąskim chodnikiem wśród ludzi i przejeżdżających samochodów. Potrafi się też zdenerwować jak smycz mu się oplącze wokół łapki, jak ma przejść przez wąską bramkę, przez pasy ruchliwej ulicy. Ma trochę tych lęków. Ale gdyby mu je dozować, nie przymuszać go przede wszystkim do niczego, co wiemy, że go stresuje, zabierać na spacery na otwartą przestrzeń? Nie wymagać od niego zbyt wiele i nie spodziewać się, że będzie sobie w każdej sytuacji radził? Przecież psy jak i ludzie są różni...my też nie w każdej sytuacji sobie radzimy czy nie w każdej czujemy się komfortowo. Myślę, że ktoś kto pokocha Bigosa...zrozumie, że nie w każdej sytuacji jest zrelaksowany. Ma tyle innych zalet...że tak naprawdę jeśli trafi na odpowiednich ludzi jestem przekonana, że będą w nim zakochani. Na pewno byłoby mu raźniej z innym zrównoważonym psem. Koty odpadają(na spacerze chętnie by pogonił).

Kontakt - 509 628 584
Dane kontaktowe
Kontakt - 509 628 584
Gatunek:Psy
Rasa:mieszaniec
Płeć:on
Imię:Bigos
Wiek:dorosły
Województwo:wielkopolskie
Miasto:Poznań
Data dodania:03.04.2020
Termin ważności:60 dni (do 02.06.2020)
Sterylizacja:-
Odrobaczenie:tak
Szczepienie:tak
Akceptuje psy:tak
Akceptuje koty:-
Bez zwierząt:-
Wypuszczanie:wypuszczany do ogródka
Dzieci:-
Ogłoszenie wystawił użytkownik magb
statystyka
Dzisiaj: 10.04.2020 (Friday), 00:40:46 Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 (lub większa) Kontakt z administratorem: przygarnijzwierzaka@o2.pl
Wyłącznie sprawy techniczne!
PrzygarnijZwierzaka.pl jest stroną ogłoszeniową.
Nie jesteśmy fundacją i nie pośredniczymy w adopcjach!
Stronę wykonał: Jacek Pazera